Symbol:
6180

Wydział:


Podstawa prawna:
1. Art. 47 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. Nr 179, poz. 1485), z późn. zm.),
2. Część III ust. 29 pkt 1 załącznika do ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. Nr 225, poz. 1635, z późn. zm.) ,
3. Rozporządzenie Wojewody Wielkopolskiego określające powierzchnię upraw maku i konopi włóknistych w poszczególnych gminach - wydawane corocznie.


Opłaty:
1. Od wydania zezwolenia wynosi 30 zł.,
2. Od złożenia dokumentu stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa lub prokury albo jego odpisu, wypisu lub kopii wynosi 17 zł. (z wyłączeniem pełnomocnictwa udzielanego małżonkowi, wstępnemu, zstępnemu lub rodzeństwu, lub gdy mocodawcą jest podmiot zwolniony z opłaty skarbowej).
Opłata skarbowa na konto Gminy Rychtal:
Nazwa banku: Spółdzielczy Bank Ludowy O/Rychtal
Nr 59 8413 0000 0500 0273 2000 0106


Termin odpowiedzi:
1. Zezwolenie (w formie decyzji administracyjnej) lub decyzja administracyjna o odmowie wydania zezwolenia.
2. Wpisanie zezwolenia do rejestru prowadzonego przez Referat rolnictwa, gospodarki mieszkaniowej i spraw społecznych.
Przewidywany termin załatwienia do 14 dni od dnia złożenia kompletnego wniosku.


Jednostka odpowiadająca:
Inspektor d/s rolnych, melioracji, zaopatrzenia wsi w wodę, mienia komunalnego, gospodarki przestrzennej.

Tryb odwoławczy:
Od decyzji przysługuje stronie prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kaliszu, w terminie 14 dni od daty jej doręczenia (odbioru) za pośrednictwem Wójta Gminy Rychtal.


Uwagi:
MIEJSCE ZŁOŻENIA DOKUMENTÓW
Sekretariat Urzędu Gminy w Rychtalu


Dokumenty
  • 1. Wniosek o wydanie zezwolenia zawierający: - imię, nazwisko, określenie miejsca zamieszkania i adres albo nazwę (firmę), siedzibę i adres wnioskodawcy, - informację o odmianie maku lub konopi włóknistych, powierzchni uprawy oraz numer działki ewidencyjnej w ewidencji gruntów i budynków, określonej na podstawie przepisów prawa geodezyjnego i kartograficznego, - informację o rodzaju umowy albo o zobowiązaniu do przetwarzania słomy konopnej na włókno.

  • 2. Oświadczenia wnioskodawcy, że: - dysponuje pomieszczeniem zabezpieczonym przed kradzieżą makówek, - nie był karany za przestępstwa, o których mowa w art. 63 - 65 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii, tj. za uprawę maku lub konopi włóknistych oraz zbieranie mleczka makowego, opium, słomy makowej, żywicy lub ziela konopi innych niż włókniste, a także za zabieranie w celu przywłaszczenia środków odurzających, substancji psychotropowych, mleczka makowego lub słomy makowej.

  • 3. W przypadku działania przez przedstawiciela należy dołączyć pełnomocnictwo do reprezentowania wnioskodawcy (oryginał lub kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem).